On July 20, the Memphis Swim Team traveled to Macomb, Illinois to compete in a tri-meet versus Hamilton and Macomb. Memphis swimmers results are listed below:

Mixed 9-10 Freestyle relay, 1st – Lilly Frederick, Jaden Bergeson, Olivia Leyva, Wesley McSparren

Girls 15-18 Freestyle relay, 1st – Carlee Smith, Clara Davis, Micah Cooley, Claire Hite

Girls 6 & under Backstroke – Carlee Smith, 3rd

Girls 7-8 Backstroke – Olivia Leyva, 4th

Boys 7-8 Backstroke – Jaden Bergeson, 1st

Girls 9-10 Backstroke – Payton Miller, 3rd; Lilly Frederick 5th

Boys 9-10 Backstroke – Wesley McSparren, 1st

Girls 11-12 Backstroke – Carlee Smith, 2nd; Bryn Aylward, 5th; Karli Hamilton, 6th

Girls 13-14 Backstroke – Clara Davis, 1st

Girls 15-18 Backstroke – Rachel Barrett, 1st; Micah Cooley, 2nd; Claire Hite, 3rd

Boys 9-10 50 Free – Wesley McSparren, 1st

Girls 11-12 100 Free – Carlee Smith, 3rd

Girls 13-14 100 Free – Bethany Barrett, 1st; Clara Davis, 2nd

Girls 15-18 100 Free – Sadie Davis, 1st; Claire Hite, 2nd

Girls 7-8 Breaststroke – Olivia Leyva, 3rd

Boys 7-8 Breaststroke – Jaden Bergeson, 1st

Girls 9-10 Breaststroke –  Payton Miller, 5th; Lilly Frederick, 6th

Girls 11-12 Breaststroke – Carlee Smith, 1st; Bryn Aylward, 3rd

Girls 13-14 Breaststroke – Bethany Barrett, 1st; Clara Davis, 2nd

Girls 15-18 Breaststroke – Rachel Barrett, 1st; Micah Cooley, 2nd; Claire Hite, 3rd

Girls 9-10 Butterfly – Payton Miller, 5th; Lilly Frederick, 6th

Girls 15-18 Butterfly – Rachel Barrett, 1st; Sadie Davis, 2nd

Girls 6 & under 25 Free – Cammy Frederick, 1st

Boys 6 & under 25 Free – Reece Bergeson, 1st

Girls 7-8 25 Free – Olivia Leyva, 3rd; Addy Frederick, 4th

Boys 7-8 25 Free – Jaden Bergeson, 1st

Girls 9-10 25 Free – Lilly Frederick, 3rd

Boys 9-10 25 Free – Wesley McSparren, 1st

Girls 11-12 50 Free – Carlee Smith, 3rd; Bryn Aylward, 5th; Karli Hamilton, 6th

Girls 13-14 50 Free – Bethany Barrett, 1st; Clara Davis, 2nd

Girls 15-18 50 Free – Sadie Davis, 1st; Micah Cooley, 2nd

Girls 10 & under 100 Individual Medley (IM) – Payton Miller, 5th

Girls 13-14 100 IM – Bethany Barrett, 1st

Girls 15-18 100 IM – Rachel Barrett, 1st; Sadie Davis, 2nd; Claire Hite, 3rd

Mixed 9-10 Medley Relay, 1st – Olivia Leyva, Lilly Frederick, Payton Miller, Wesley McSparren

Girls 15-18 Medley Relay, 1st – Micah Cooley, Bethany Barrett, Rachel Barrett, Sadie Davis