July 29, 2010

Swim Team Travels to Pittsfield, Illinois for Meet

On Saturday, June 26, the Memphis Swim Team competed with the Can-Oka (Canton/Kahoka) Swim Team against Pittsfield’s Pike County Swim Team at the Pittsfield Pool. The following are the Memphis swimmers’ top ten results:

Breauna Altobelli (7-8) 25y Backstroke; 25y Breaststroke, 9th 25y Freestyle 2nd Girls Free Relay

Cody Avery (15-18) 2nd 50y Backstroke, 2nd 100y Freestyle, 2nd 50y Freestyle

Bethany Barrett (7-8) 25y Backstroke, 5th Girls Free Relay

Mark Barrett (11-12) 1st 50y Backstroke, 2nd 100y Freestyle, 2nd 50y Breaststroke, 2nd 50y Freestyle, 1st Mixed Free Relay

Maddie Brassfield (11-12) 5th 50y Backstroke, 5th 100y Freestyle, 2nd 50y Breaststroke, 3rd 50y Freestyle, 1st Girls Free Relay

Kyler Burkhiser (13-14) 2nd 50y Backstroke, 9th 100y Freestyle, 8th 50y Freestyle, 3rd Mixed Free Relay

Branton Burrus (7-8) 1st 25y Backstroke, 1st 50y Freestyle, 1st 25y Breaststroke, 1st 25y Freestyle, 1st Mixed Medley Relay

Clara Davis (7-8) 25y Backstroke, 6th 25y Butterfly, 6th 25y Freestyle, 2nd Girls Free Relay, 1st Mixed Medley Relay

Sadie Davis (9-10) 2nd 25y Backstroke, 5th 50y Freestyle, 5th 25y Butterfly, 4th 25y Freestyle, 2nd Mixed Free Relay

Jena Frederick (7-8) 25y Backstroke, 5th 25y Freestyle, 2nd Girls Free Relay

Olivia Harris (13-14) 5th 50y Backstroke, 5th 50y Breaststroke, 2nd 50y Butterfly, 5th 50y Freestyle

Lydia Hunt (9-10) 4th 50y Freestyle, 2nd 25y Breaststroke, 7th 25y Butterfly, 3rd 25y Freestyle, 2nd Mixed Free Relay

Hanah Johnson (7-8) 25y Backstroke, 25y Freestyle

Jacob Kapfer (9-10) 10th 25y Backstroke, 10th 50y Freestyle, 6th 25y Breaststroke, 10th 25y Freestyle, 3rd Mixed Medley Relay

Brady Kice (9-10) 8th 25y Backstroke, 8th 50y Freestyle, 7th 25y Freestyle, 2nd Mixed Free Relay, 3rd Mixed Medley Relay

Megan Kice (11-12) 9th 50y Backstroke, 9th 100y Freestyle, 8th 50y Breaststroke, 10th 50y Freestyle, 2nd Girls Free Relay

Haylee McMinn (6 & Under) 1st 25y Backstroke, 1st 25y Freestyle

Kaitlyn McMinn (7-8) 2nd 25y Backstroke, 5th 25y Breaststroke, 3rd 25y Butterfly, 2nd 25y Freestyle, 2nd Girls Free Relay

Kyndal Miller (11-12) 50y Backstroke, 100y Freestyle, 50y Freestyle, 2nd Girls Free Relay

Zach Miller (15-18) 1st 50y Backstroke, 1st 100y Freestyle, 1st 50y Freestyle

Nate Sevier (7-8) 7th 25y Backstroke, 5th 25y Freestyle, 2nd Mixed Free Relay

Jordyn Simerl (11-12) 50y Backstroke, 50y Freestyle, 2nd Girls Free Relay

Leah Terrill (13-14) 9th 50y Backstroke, 10th 100y Freestyle, 6th 50y Freestyle, 3rd Mixed Free Relay

Stephen Terrill (9-10) 1st 25y Backstroke, 2nd 50y Freestyle, 3rd 25y Breaststroke, 2nd 25y Freestyle, 1st Mixed Medley Relay

Shelby Troutman (7-8) 25y Backstroke, 50y Freestyle, 25y Freestyle, 5th Girls Free Relay

Briana VanDeViere (7-8) 25y Backstroke, 25y Freestyle, 2nd Mixed Free Relay

Cassandra VanDeViere (11-12) 10th 50y Backstroke, 50y Freestyle

FACEBOOK
TWITTER

Bb Server