July 30, 2009

Friendshuh Remains Unbeaten on Season with Win at Canton Swim Meet

The Memphis Swim Team traveled to Canton for a meet on Tuesday, July 14. They competed as members of the Can-Oka Swim Team against the Twin Pikes Swim Team from Louisiana, Missouri. Results for Memphis swimmers follow:

6 & Under Girls

Clara Davis--1st, Mixed Free Relay; 1st, Backstroke; 2nd, Breaststroke; 4th, Butterfly; 3rd, 25 Free.

Shelby Troutman--2nd, Mixed Free Relay; 3rd, Backstroke; 3rd, Butterfly; 4th, 25 Free; 3rd, Mixed Medley Relay.

6 & Under Boys

Zane See--2nd, Mixed Free Relay; 2nd, Breaststroke; 4th, 25 Free; 3rd, Mixed Medley Relay.

7-8 Girls

Kathryn Feeney--3rd, Backstroke; 6th, Breaststroke; 14th, 25 Free.

Kaitlyn McMinn--1st, Girls Free Relay; 8th, Backstroke; 7th, 50 Free; 8th, 25 Free; 1st, Girls Medley Relay.

Katelin Parsons--2nd, Girls Free Relay; 5th, Backstroke; 13th, 25 Free.

7-8 Boys

Anthony Whitaker--3rd, Backstroke; 4th, 50 Free; 5th, Breaststroke; 5th, 25 Free; 2nd, Mixed Medley Relay.

9-10 Girls

Maddie Brassfield--2nd, Backstroke; 4th, 50 Free; 2nd, Breaststroke; 3rd, 25 Free; 1st, Mixed Medley Relay.

Sadie Davis--1st, Girls Free Relay; 10th, Backstroke; 10th, 50 Free; 13th, Breaststroke; 10th, 25 Free.

Lydia Hunt--3rd, Backstroke; 6th, 50 Free; 6th, Breaststroke; 3rd, 100 IM; 1st, Girls Medley Relay.

Stevi See--5th, 50 Free; 3rd, Breaststroke; 6th, Butterfly; 5th, 50 Free; 1st, Girls Medley Relay.

Avery Whitaker--2nd, Girls Free Relay; 11th, Backstroke; 9th, 50 Free; 10th, Breaststroke; 7th, 25 Free.

9-10 Boys

Brady Kice--5th, Backstroke; 5th, 50 Free; 4th, Butterfly; 4th, 25 Free.

Ian See--1st, Mixed Free Relay; 2nd, Backstroke; 3rd, 50 Free; 2nd, Breaststroke; 2nd, 100 IM.

Stephen Terrill--1st, Mixed Free Relay; 4th, Backstroke; 4th, 50 Free; 6th, Breaststroke; 5th, 25 Free.

Vince Youmans--1st, Mixed Free Relay; 2nd, 50 Free; 5th, Breaststroke; 3rd, Butterfly; 1st, 100 IM.

11-12 Girls

Mikenzie Beckley--9th, Backstroke; 11th, 50 Free.

Renay Friendshuh--2nd, Girls Free Relay; 7th, Backstroke; 4th, 100 Free; 1st, Breaststroke; 4th, 100 IM.

Olivia Harris--2nd, Backstroke; 2nd, 100 Free; 5th, 50 Free; 3rd, 100 IM; 1st, Mixed Medley Relay.

Natalie Miller--2nd, Girls Free Relay; 4th, Backstroke; 6th, 100 Free; 8th, Breaststroke; 8th, 50 Free.

11-12 Boys

Mark Barrett--4th, Backstroke; 6th, 100 Free; 4th, Breaststroke; 6th, 50 Free; 2nd, Mixed Medley Relay.

Joseph Hite--1st, Mixed Free Relay; 1st, Backstroke; 3rd, 100 Free; 1st, Butterfly; 2nd, 50 Free.

13-14 Girls

Shelby Eggleston--4th, Backstroke; 4th, 100 Free; 3rd, Breaststroke; 5th, 50 Free.

Ali Seppelt--1st, Mixed Free Relay; 2nd, Backstroke; 4th, Breaststroke; 4th, 50 Free; 2nd, 100 IM.

15-18 Women

Hilary Harris--7th, Backstroke; 8th, 100 Free; 4th, Breaststroke; 8th, 50 Free; 1st, Women's Medley Relay.

Sammi Tobler--2nd, Backstroke; 3rd, 100 Free; 2nd, Butterfly; 2nd, 100 IM; 1st, Women's Medley Relay.

Monica Weidenbenner--5th, Backstroke; 4th, 100 Free; 2nd, Breaststroke; 4th, 50 Free; 1st, Women's Medley Relay.

Brittney Youmans--1st, Women's Free Relay; 4th, Backstroke; 6th, 100 Free; 3rd, Butterfly; 4th, 100 IM.

Widgetized Section

Go to Admin » appearance » Widgets » and move a widget into Advertise Widget Zone